Niedowartościowana spółka „nawet wartość księgowa jest 3 razy wyższa niż kapitalizacja” – mówi Prezes

Spółka na giełdzie jest od ponad 10 lat debiutowała z kursem blisko 16 zł obecnie kurs akcji jest jak to mówi prezes jest ewidentnie niedoszacowany.

Link do obszernego artykułu :

http://pandl.pl/aktualnosc/items/unima-2000-wideo.html

Spółka chwali się zapełnianiem portfela na lata 2017-2018.

Jednocześnie zaznaczył, że jeśli nie pojawią się negatywne czynniki zewnętrzne, to są podstawy do optymizmu w kwestii przychodów na ten rok na podstawie aktualnego backlogu, który jest większy i pewniejszy niż rok wcześniej. Ponadto spółka wypełnia portfel zamówień już na lata 2017-2018.

Spółka można powiedzieć, że prawie regularnie wypłaca Dywidendę

z zysku za 2015r. było to 17gr.  Za 2012-2013 spółka wypłaciła łącznie 48gr. i jej polityka Dywidendowa zakłada wypłatę minimum 25% z zysku zazwyczaj jest to dużo więcej.

Patrząc na wskaźniki korzystając ze strony StockWache widać niedoszacowanie i potencjał zmiany 68% patrząc optymistycznie dobre wyniki w tym roku nie powinny być zagrożone zamówienia co tylko powinno polepszyć każdy ze wskaźników.

– Spółka w moich oczach jest ewidentnie niedoszacowana. Nawet wartość księgowa jest około 3 razy wyższa niż kapitalizacja, nie mówiąc o potencjale spółki. Tym bardziej, że możemy być na radarze potencjalnych inwestorów branżowych – zaznaczył Prezes Kniszner.

Dodał, iż choć obecnie nie prowadzi konkretnych rozmów, to jako prezes i główny akcjonariusz spółki jest zainteresowany rozważeniem ofert.

– Inwestor branżowy mógłby nas przejąć i rozwijać – powiedział Krzysztof Kniszner.

w ostatnim czasie pojawił się też artykuł w gazecie puls biznesu

Unima

Wartość księgowa to blisko 6 zł obecna kapitalizacja wskazuje na mocne niedoszacowanie spółka Dywidendowa w najbliższym czasie może stać się łakomym kąskiem dla inwestorów warto przyglądać się spółce i jej raportom kwartalnym

Zostaw komentarz